Check up
Mój kręgosłup

z MR kręgosłupa
Jesteś tutaj:

Zdiagnozuj swoje dolegliwości, aby zapewnić ich skuteczna terapie.

Dolegliwości w zakresie kręgosłupa w odcinku szyjnym, piersiowym lub/ i lędźwiowym, będące skutkiem choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, to bardzo rozpowszechnione dolegliwości, utrudniające milionom ludzi na świecie ich codzienne funkcjonowanie z powodu doskwierającego bólu. Z reguły zmiany wynikają z tzw. choroby krążka miedzykręgowego w postaci przepukliny lub wypukliny uciskającej rdzeń kręgowy, a ich przyczyna jest miedzy innymi siedzący tryb życia oraz nieprawidłowa postawa.
Możliwości terapeutyczne, odpowiednio wdrożona specjalistyczna rehabilitacja, a w niektórych przypadkach konieczna chirurgia małoinwazyjna kręgosłupa, mogą pomoc pozbyć się bólu i pozwolić na normalne funkcjonowanie

Składowe CHECK UP mój kręgosłup

PAKIET obejmuje następujące elementy:

  • Badanie MR dwóch odcinków kręgosłupa, z opisem badania w ciągu 72 godzin;
  • konsultacja i badanie kliniczne przez specjalistę neurologa z omówieniem wyników i ustaleniem dalszego postępowania;

PAKIET PREMIUM dodatkowo zawiera:

  • Badanie MR 3 odcinków kręgosłupa

Pamiętaj!

Proszę przynieść na badanie całość dotychczasowej dokumentacji medycznej, poprzednie badania RTG, MR i TK na płytkach CD, dokumentację szpitalna oraz wyniki wcześniejszych operacji, wynik badania poziomu kreatyniny we krwi, o ile dotyczy – certyfikaty implantów piersi.
Na badanie MR nie jest wymagane skierowanie.

Przebieg badania – profesjonalnie i w miłej atmosferze

1Przygotowanie
Po rejestracji, wypełnieniu ankiety, ewentualnie konsultacji z lekarzem specjalista, będziesz przygotowywany do badania. Aby diagnostyka była jak najdokładniejsza i aby jak najlepiej uwidocznić stany chorobowe, konieczne jest z reguły podanie środka kontrastowego. Stosowane w badaniach rezonansem środki kontrastowe w przeciwieństwie do konwencjonalnych rentgenowskich środków kontrastowych nie zawierają jodu, lecz preparat o nazwie gadolin, co oznacza, że ​​ działania niepożądane po kontraście występują znacznie rzadziej. Personel medyczny dostarczy przed rozpoczęciem badania wszelkich informacji o ewentualnym ryzyku i skutkach ubocznych. Przed badaniem należy zdjąć biżuterię, zostawić w kabinie zegarek i telefon i odzież zawierającą części metalowe. W przypadku rezonansu głowy w dniu badania należy przyjść bez makijażu i nie używać lakieru do włosów. Po przygotowaniu się technik i pielęgniarka zaprowadzą Cię do pomieszczenia z aparatem rezonansu, gdzie należy się położyć na specjalnym stole i leżeć nieruchomo w trakcie badania. Otrzymasz tez słuchawki, które ochronią cię przed głośnymi dźwiękami aparatu, których możesz użyć do słuchania ulubionej muzyki podczas badania lub przez nas wybranej melodii medytacyjnej.

1Badanie MR
Gdy tylko usłyszysz charakterystyczne, głośne pukanie, aparat zacznie działać i rozpocznie się wykonywanie zdjęć. W tym czasie bardzo ważne jest, aby się nie ruszać. Będziesz słyszeć kilka krótkich sekwencji następujących po sobie, z których wszystkie brzmią inaczej. Podczas badania przez cały czas będzie Ci towarzyszył nasz personel, który będzie Cię dokładnie informował o poszczególnych etapach badania oraz je monitorował.

1Wynik badania
Po badaniu, analizie zdjęć i Twojej dotychczasowej dokumentacji medycznej, specjalista radiolog oceni badanie i sporządzi wynik. Nasi opisujący specjaliści radiolodzy to lekarze z bardzo dużym doświadczeniem w ocenie badan rezonansem. Personel rejestracji ustali dla Ciebie najbardziej dogodny termin na konsultacje specjalistyczna oraz ewentualnie dodatkowe badania obrazowe lub wyniki badan krwi proponowane przez nas w ramach PAKIETU. Z opisem badania, obrazem zapisanym na płytce CD oraz pozostałymi wynikami, zgłosisz się celem dalszej oceny do lekarza specjalisty. Na życzenie chętnie skierujemy Cię również do innych specjalistów, którzy będą Cię konsultować i leczyć, zapewnimy tłumacza podczas wszystkich badan i omówimy dalsze postępowanie.

Pozostałe pakiety