MR u dzieci

Jesteś tutaj:

OMEGA Diagnostyka obrazowa oferuje specjalne badania rezonansem magnetycznym u dzieci. Jeśli jest potrzeba, również w znieczuleniu i w asyście anestezjologa, z krótkim pobytem wraz z rodzicami na oddziale opieki 1 dnia.

Komfortowo i bezboleśnie!

Jako metoda badania bez zastosowania promieniowania, bez bólu i o niskim ryzyku, badania rezonansem magnetycznym szczególnie dobrze nadają się do diagnozowania małych pacjentów. Ponieważ jednak dzieci mają inną anatomię i psychologię niż dorośli, rezonans magnetyczny dla dzieci jest zawsze wyzwaniem. Dlatego tylko nieliczne centra radiologiczne wykonują badania MR u dzieci.
W centrum OMEGA Diagnostyka obrazowa, nasi specjaliści oferują wysokiej jakości badania radiologiczne MR u dzieci, w milej atmosferze, poprzedzone odpowiednia konsultacja. Nasz wyszkolony personel zaopiekuje się Twoim dzieckiem, wyjaśni badanie w sposób przyjazny dla dziecka oraz wytłumaczy szczegółowo rodzicom cały proces badania.

To wcale nie boli … Obiecujemy!

W przypadku urazów i chorób dostępne są różne metody obrazowania w celu uwidocznienia zmian chorobowych związanych z obrażeniami lub zmian patologicznych w ciele. Badanie MR idealnie nadaje się do tego celu jako badanie dla dzieci. Jest bezbolesne i obarczone niskim ryzykiem oraz ma unikalną wysoka wartość diagnostyczną. W przeciwieństwie do promieni rentgenowskich lub tomografii komputerowej badanie MR odbywa się za pomocą nieszkodliwych co do zasady pól magnetycznych. Twoje dziecko nie jest zatem narażone na promieniowanie. Specjalna technika nagrywania badania wymaga, aby dziecko leżało nieruchomo podczas najczęściej 15-minutowego badania. Z reguły naszemu doświadczonemu personelowi medycznemu, udaje się robić bardzo dobre zdjęcia małych pacjentów nawet bez użycia środków uspokajających. Jeśli jednak do zbadania dziecka konieczne będzie zastosowanie środka uspokajającego lub znieczulającego, badanie będziemy mogli wykonać po konsultacji anestezjologicznej w znieczuleniu i pod opieka anestezjologa. Po badaniu zapewniamy komfortowy krótki pobyt wraz z rodzicami na oddziale opieki 1 dnia.
Wcześniej oczywiście udzielimy na ten temat wyczerpujących informacji. Poświęcimy czas na badanie, którego potrzebujesz Ty i Twoje dziecko. Naszym celem jest usunięcie Twoich zmartwień i obaw. Ponieważ wiemy, że jeśli się nie boisz, Twoje dziecko też nie będzie się bało.

Pamiętaj!

Proszę przynieść na badanie ulubiona maskotkę, ulubiony koc i poduszkę, ulubiona płytę CD i napój dla Twojego dziecka, całość dotychczasowej dokumentacji medycznej, wyniki badan obrazowych, wypisy szpitalne, itp.
W przypadku planowanego badania w znieczuleniu – Nie zapomnij!
Wynik konsultacji pediatrycznej o braku przeciwwskazań do znieczulenia. Dziecko nie może przez 6 godzin jeść i pić, w ostatnich 3 godzinach jedynie wodę niegazowaną lub herbatę.

Przebieg badania – profesjonalnie i w miłej atmosferze

  1. Przygotowanie
    Po zgłoszeniu się co najmniej 30 min wcześniej w rejestracji, Twoje dziecko zostanie przygotowane do badania przez nasz personel medyczny. Wszystkie szczegóły procedury badania zostaną ponownie wyjaśnione. Możesz zadawać pytania, jak i zapoznać siebie i swoje dziecko z pomieszczeniami badan. Ponieważ dźwięki aparatu są dość głośne, Twoje dziecko otrzyma słuchawki, za pomocą których może słuchać muzyki, którą wspólnie wybierzemy na czas badania. Badany obszar ciała jest umieszczany w odpowiedniej zakrywającej badany obszar cewce i ufiksowany w celu zmniejszenia artefaktów ruchu. Fiksacja jest dla twojego dziecka bezbolesna. Badaniu możesz towarzyszyć lub obserwować je przez przestronne okno. W przypadku badania w znieczuleniu badanie jest wykonywane pod opieka specjalisty anestezjologa, doświadczonego w znieczulaniu dzieci.
  2. Badanie MR
    Gdy tylko usłyszysz charakterystyczne, głośne pukanie, oznacza to ze aparat zaczyna działać i zostają wykonywane zdjęcia. W tym czasie bardzo ważne jest, aby ani Ty, ani Twoje dziecko się nie poruszało. Usłyszysz kilka krótkich sekwencji następujących po sobie, z których wszystkie brzmią inaczej. Badanie będzie przez cały czas monitorowane przez doświadczony personel medyczny i będziesz dokładnie poinformowany o poszczególnych etapach.
  3. Diagnoza
    Po zakończeniu badania, nagrania zostaną ocenione przez specjalistę radiologa. Możesz zabrać ze sobą płytkę CD z nagraniem natychmiast po badaniu. Pisemny opis będzie możliwy do odebrania w ciągu 72 godzin. Na życzenie chętnie skierujemy Cię do lekarzy specjalistów, którzy pomogą w dalszym leczeniu dziecka.

Pakiety badań