Tomograf

Jesteś tutaj:

Czy jesteś zainteresowany konkretnym badaniem TK i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat?

Skorzystaj z poniższego generatora badań i wybierz typ badania oraz obszar ciała. Następnie zdecyduj, jakie badanie TK chciałbyś wykonać, a otrzymasz szczegółowe informacje o najczęstszych wskazaniach, przebiegu badania i inne przydatne informacje na temat tomografii komputerowej. Dodatkowe odpowiedzi na interesujące Cię pytania znajdziesz w zakładce „Pytania i odpowiedzi„.

W przypadku badania tomografii komputerowej zawsze jest konieczne skierowanie od lekarza. Celem uściślenia rodzaju i zakresu badania, istnieje możliwość konsultacji lekarskiej i wystawienia skierowania na miejscu.

A może interesują Cię kompleksowe pakiety badań wraz z konsultacją specjalistyczną w naszym centrum?  Zobacz w zakładce PAKIETY.

Sprawdź czy należysz do osób podwyższonego ryzyka chorób serca. Jeżeli zbliżasz się do 45 r życia, sprawdź nasze kardiologiczne pakiety profilaktyczne MR Serca i TK serca.

Dowiedz się więcej o badaniu MR serca i TK naczyń wieńcowych.

Na czym pracujemy?

Toshiba/CANON Aquilion PRIME to wysokiej klasy 160 warstwowy tomograf komputerowy umożliwiający uzyskiwanie wysokiej jakości obrazów przy bardzo małej dawce podawanej pacjentowi. Aby zapewnić najwyższy komfort pacjentów Aquilion PRIME wyposażony jest w stół tzw. bariatryczny o nośności do 300kg ze średnicą 78cm.

Tomograf Aquilion PRIME wykorzystuje szereg technologii, których celem jest znacząca redukcja dawki promieniowania oraz kontrastu, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokiej jakości obrazowania oraz umożliwia skanowanie z najcieńszą warstwą na rynku 0,5 mm.

Nasz Tomograf jest urządzeniem przeznaczonym także do diagnozowania pacjentów z problemami kardiologicznymi specjalizując się w takich badaniach jak ANGIO TK naczyń wieńcowych oraz TK Serca

Nie czekaj, oceń swoje ryzyko zawału.

TK Serca (tomografia komputerowa serca) jest nowoczesną alternatywą dla koronarografii inwazyjnej w celu zobrazowania i oceny naczyń wieńcowych u pacjentów z obciążeniem czynnikami ryzyka chorób sercowo-naczyniowych (nadciśnienie, cukrzyca, palenie tytoniu, wysoki poziom lipidów we krwi, wywiad rodzinny, itp.). Ze względu na zastosowanie promieniowania rentgenowskiego badanie to wykonuje się tylko na podstawie skierowania i i przy ustaleniu wskazań przez lekarza.

Mocną stroną badania jest fakt, że może ono wykluczyć chorobę wieńcową u pacjentów podwyższonego ryzyka lub z nietypowymi dolegliwościami, bez potrzeby szpitalnego zabiegu, czyli nieinwazyjnie.

Naczynia wieńcowe, w tym wszelkie zwężenia i zwapnienia w ścianach tętnic wieńcowych, zaopatrujących mięsień sercowy w krew, są oceniane i mierzone dzięki przetworzeniu badania w obraz trójwymiarowy  3D.

Badanie TK Serca i naczyń wieńcowych2
Circulatory System
Badanie TK Serca i naczyń wieńcowych1

Tomograf komputerowy