Check up
Rezonans całego ciała

z MR whole body
Jesteś tutaj:

Bądź zdrowy!

Twoje zdrowie jest Twoim najcenniejszym dobrem. Aby pozostać w zdrowiu przez długi czas, ważne jest jak najwcześniejsze rozpoznawanie chorób. Za pomocą badań MR można miedzy innymi wykryć zmiany nowotworowe i zapalne tkanek i narządów jeszcze przed pojawieniem się pierwszych objawów. Nowoczesne aparaty MR z dedykowanymi cewkami mogą zapewnić nie tylko diagnostykę MR poszczególnych obszarów ciała, ale także diagnostykę MR całego ciała i całego układu naczyniowego w celu wczesnego wykrywania patologicznych zmian tkanek i narządów.

Składowe CHECK UP rezonans całego ciała

PAKIET obejmuje następujące elementy:

  • Badanie MR całego ciała, z opisem badania w ciągu 72 godzin, z cewkami dedykowanymi do badan obrazowych przesiewowych narządów: w celu wykluczenia nowotworów, a także zmian zapalnych i chorób tkanek miękkich, i ewentualnie w kolejnym etapie diagnostycznym skupienia się na zmienionym chorobowo regionie celem dalszej diagnostyki;
  • konsultacja specjalistyczna celem omówienia wyników badan i ustalenia dlaczego postępowania;

lub

  • Angio MR całego ciała, z opisem badania w ciągu 72 godzin, dla zobrazowania całego układu naczyniowego celem wykluczenia zmian patologicznych w naczyniach, takich jak zwężenia, poszerzenia (tętniaki) i choroby zapalne naczyń, aby ewentualnie w kolejnym etapie diagnostycznym skupić się na zmienionym chorobowo regionie;
  • konsultacja specjalistyczna celem omówienia wyników badan i ustalenia dalszego postępowania;

PAKIET PREMIUM dodatkowo zawiera:

  • komplet badan laboratoryjnych:
    • badanie krwi: morfologia, CRP, TSH, AST, ALT, GGT, lipaza, kreatynina, glukoza, hbA1, lipidogram, kwas moczowy;
    • badanie moczu;
  • markery nowotworowe we krwi: CEA, NSE, u kobiet: CA 125, CA153, u mężczyzn PSA;

Pamiętaj!

Proszę przynieść na badanie całość dotychczasowej dokumentacji medycznej, poprzednie badania RTG, MR i TK na płytkach CD, dokumentację szpitalna oraz wyniki wcześniejszych operacji, wynik badania poziomu kreatyniny we krwi, o ile dotyczy – certyfikaty implantów piersi.
Na badanie MR nie jest wymagane skierowanie.

Przebieg badania – profesjonalnie i w miłej atmosferze

1Przygotowanie
Po rejestracji, wypełnieniu ankiety, ewentualnie konsultacji z lekarzem specjalista, będziesz przygotowywany do badania. Aby diagnostyka była jak najdokładniejsza i aby jak najlepiej uwidocznić stany chorobowe, konieczne jest z reguły podanie środka kontrastowego. Stosowane w badaniach rezonansem środki kontrastowe w przeciwieństwie do konwencjonalnych rentgenowskich środków kontrastowych nie zawierają jodu, lecz preparat o nazwie gadolin, co oznacza, że ​​ działania niepożądane po kontraście występują znacznie rzadziej. Personel medyczny dostarczy przed rozpoczęciem badania wszelkich informacji o ewentualnym ryzyku i skutkach ubocznych. Przed badaniem należy zdjąć biżuterię, zostawić w kabinie zegarek i telefon i odzież zawierającą części metalowe. W przypadku rezonansu głowy w dniu badania należy przyjść bez makijażu i nie używać lakieru do włosów. Po przygotowaniu się technik i pielęgniarka zaprowadzą Cię do pomieszczenia z aparatem rezonansu, gdzie należy się położyć na specjalnym stole i leżeć nieruchomo w trakcie badania. Otrzymasz tez słuchawki, które ochronią cię przed głośnymi dźwiękami aparatu, których możesz użyć do słuchania ulubionej muzyki podczas badania lub przez nas wybranej melodii medytacyjnej.

1Badanie MR
Gdy tylko usłyszysz charakterystyczne, głośne pukanie, aparat zacznie działać i rozpocznie się wykonywanie zdjęć. W tym czasie bardzo ważne jest, aby się nie ruszać. Będziesz słyszeć kilka krótkich sekwencji następujących po sobie, z których wszystkie brzmią inaczej. Podczas badania przez cały czas będzie Ci towarzyszył nasz personel, który będzie Cię dokładnie informował o poszczególnych etapach badania oraz je monitorował.

1Wynik badania
Po badaniu, analizie zdjęć i Twojej dotychczasowej dokumentacji medycznej, specjalista radiolog oceni badanie i sporządzi wynik. Nasi opisujący specjaliści radiolodzy to lekarze z bardzo dużym doświadczeniem w ocenie badan rezonansem. Personel rejestracji ustali dla Ciebie najbardziej dogodny termin na konsultacje specjalistyczna oraz ewentualnie dodatkowe badania obrazowe lub wyniki badan krwi proponowane przez nas w ramach PAKIETU. Z opisem badania, obrazem zapisanym na płytce CD oraz pozostałymi wynikami, zgłosisz się celem dalszej oceny do lekarza specjalisty. Na życzenie chętnie skierujemy Cię również do innych specjalistów, którzy będą Cię konsultować i leczyć, zapewnimy tłumacza podczas wszystkich badan i omówimy dalsze postępowanie.

Pozostałe pakiety