Check up
Zaburzenia pamięci

z MR głowy
Jesteś tutaj:

Wyjaśnij wcześniej swój problem – nie zapomnij!

Zapomnienia i zaburzenia koncentracji nie są już często problemem, który dotyczy jedynie osób starszych. Coraz więcej młodych ludzi cierpi na problemy z pamięcią. Aby odróżnić dolegliwości związane z codziennym stresem od dolegliwości i zmian patologicznych w mózgu, zaleca się badania diagnostyczne. Badanie MR wykonywane jest w celu wizualizacji mózgowia i umożliwia dokładną ocenę mózgowia oraz naczyń zaopatrujących mózg.
Za pomocą badania MR można odpowiednio wcześnie zdiagnozować lub wykluczyć chorobę, i podjąć niezbędne środki terapeutyczne w odpowiednio wczesnym czasie.
OMEGA Diagnostyka Obrazowa we współpracy ze specjalistami neurologami oferuje pakiety badań neurologicznych w celu wczesnego wykrywania i wykluczania zmian chorobowych w mózgu i naczyniach mózgowych będących przyczyna zaburzeń pamięci.

Składowe CHECK UP zaburzenia pamięci

PAKIET obejmuje następujące elementy:

  • Badanie MR głowy/ mózgowia, z opisem badania w ciągu 72 godzin;
  • Badanie EEG;
  • konsultacja i badanie kliniczne przez specjalistę neurologa z omówieniem wyników i ustaleniem dalszego postępowania;

Pamiętaj!

Proszę przynieść na badanie całość dotychczasowej dokumentacji medycznej, poprzednie badania RTG, MR i TK na płytkach CD, dokumentację szpitalna oraz wyniki wcześniejszych operacji, wynik badania poziomu kreatyniny we krwi, o ile dotyczy – certyfikaty implantów piersi.
Na badanie MR nie jest wymagane skierowanie.

Przebieg badania – profesjonalnie i w miłej atmosferze

1Przygotowanie
Po rejestracji, wypełnieniu ankiety, ewentualnie konsultacji z lekarzem specjalista, będziesz przygotowywany do badania. Aby diagnostyka była jak najdokładniejsza i aby jak najlepiej uwidocznić stany chorobowe, konieczne jest z reguły podanie środka kontrastowego. Stosowane w badaniach rezonansem środki kontrastowe w przeciwieństwie do konwencjonalnych rentgenowskich środków kontrastowych nie zawierają jodu, lecz preparat o nazwie gadolin, co oznacza, że ​​ działania niepożądane po kontraście występują znacznie rzadziej. Personel medyczny dostarczy przed rozpoczęciem badania wszelkich informacji o ewentualnym ryzyku i skutkach ubocznych. Przed badaniem należy zdjąć biżuterię, zostawić w kabinie zegarek i telefon i odzież zawierającą części metalowe. W przypadku rezonansu głowy w dniu badania należy przyjść bez makijażu i nie używać lakieru do włosów. Po przygotowaniu się technik i pielęgniarka zaprowadzą Cię do pomieszczenia z aparatem rezonansu, gdzie należy się położyć na specjalnym stole i leżeć nieruchomo w trakcie badania. Otrzymasz tez słuchawki, które ochronią cię przed głośnymi dźwiękami aparatu, których możesz użyć do słuchania ulubionej muzyki podczas badania lub przez nas wybranej melodii medytacyjnej.

1Badanie MR
Gdy tylko usłyszysz charakterystyczne, głośne pukanie, aparat zacznie działać i rozpocznie się wykonywanie zdjęć. W tym czasie bardzo ważne jest, aby się nie ruszać. Będziesz słyszeć kilka krótkich sekwencji następujących po sobie, z których wszystkie brzmią inaczej. Podczas badania przez cały czas będzie Ci towarzyszył nasz personel, który będzie Cię dokładnie informował o poszczególnych etapach badania oraz je monitorował.

1Wynik badania
Po badaniu, analizie zdjęć i Twojej dotychczasowej dokumentacji medycznej, specjalista radiolog oceni badanie i sporządzi wynik. Nasi opisujący specjaliści radiolodzy to lekarze z bardzo dużym doświadczeniem w ocenie badan rezonansem. Personel rejestracji ustali dla Ciebie najbardziej dogodny termin na konsultacje specjalistyczna oraz ewentualnie dodatkowe badania obrazowe lub wyniki badan krwi proponowane przez nas w ramach PAKIETU. Z opisem badania, obrazem zapisanym na płytce CD oraz pozostałymi wynikami, zgłosisz się celem dalszej oceny do lekarza specjalisty. Na życzenie chętnie skierujemy Cię również do innych specjalistów, którzy będą Cię konsultować i leczyć, zapewnimy tłumacza podczas wszystkich badan i omówimy dalsze postępowanie.

Pozostałe pakiety