Check up
Ortopedyczno-sportowy

z MR kolan
Jesteś tutaj:

Dla entuzjastów sportu i zdrowego stylu życia – bezpieczeństwo i wczesna diagnostyka.

W dzisiejszych czasach większość ludzi spędza życie, siedząc, prowadząc samochody, pracując przy biurkach i spędzając wieczór na kanapie przed telewizorem. Wynikający z tego brak ćwiczeń może prowadzić do wielu poważnych problemów zdrowotnych, takich jak problemy sercowo-naczyniowe. Regularne ćwiczenia sportowe, jak bieganie, jazda na rowerze, jogging, narciarstwo i wędrówki przeciwdziałają tym chorobom. Kobiety i mężczyźni, którzy od dłuższego czasu nie ćwiczyli w sporcie i / lub mają nadwagę, powinni mieć możliwość rozwinięcia układu mięśniowo-szkieletowego do oczekiwanych wymagań przed rozpoczęciem ćwiczeń. Nie każdy sport jest zalecany w przypadku istniejących zmian chorobowych stawów i równocześnie każdy sport może prowadzić do nadwyrężenia stawów.
Wyczynowi sportowcy amatorscy lub zawodowi mogą z czasem cierpieć na dolegliwości stawowe, które dla uniknięcia dalszych problemów, wymagają szybkiej diagnostyki i trafnej ortopedycznej diagnozy.

Składowe CHECK UP ortopedyczno-sportowy

PAKIET obejmuje następujące elementy:

  • Badanie MR obu stawów kolanowych, z opisem badania w ciągu 72 godzin;
  • konsultacja i badanie kliniczne przez specjalistę ortopedii i traumatologii z omówieniem wyników i ustaleniem dalszego postępowania;

Pamiętaj!

Proszę przynieść na badanie całość dotychczasowej dokumentacji medycznej, poprzednie badania RTG, MR i TK na płytkach CD, dokumentację szpitalna oraz wyniki wcześniejszych operacji, wynik badania poziomu kreatyniny we krwi, o ile dotyczy – certyfikaty implantów piersi.
Na badanie MR nie jest wymagane skierowanie.

Przebieg badania – profesjonalnie i w miłej atmosferze

1Przygotowanie
Po rejestracji, wypełnieniu ankiety, ewentualnie konsultacji z lekarzem specjalista, będziesz przygotowywany do badania. Aby diagnostyka była jak najdokładniejsza i aby jak najlepiej uwidocznić stany chorobowe, konieczne jest z reguły podanie środka kontrastowego. Stosowane w badaniach rezonansem środki kontrastowe w przeciwieństwie do konwencjonalnych rentgenowskich środków kontrastowych nie zawierają jodu, lecz preparat o nazwie gadolin, co oznacza, że ​​ działania niepożądane po kontraście występują znacznie rzadziej. Personel medyczny dostarczy przed rozpoczęciem badania wszelkich informacji o ewentualnym ryzyku i skutkach ubocznych. Przed badaniem należy zdjąć biżuterię, zostawić w kabinie zegarek i telefon i odzież zawierającą części metalowe. W przypadku rezonansu głowy w dniu badania należy przyjść bez makijażu i nie używać lakieru do włosów. Po przygotowaniu się technik i pielęgniarka zaprowadzą Cię do pomieszczenia z aparatem rezonansu, gdzie należy się położyć na specjalnym stole i leżeć nieruchomo w trakcie badania. Otrzymasz tez słuchawki, które ochronią cię przed głośnymi dźwiękami aparatu, których możesz użyć do słuchania ulubionej muzyki podczas badania lub przez nas wybranej melodii medytacyjnej.

1Badanie MR
Gdy tylko usłyszysz charakterystyczne, głośne pukanie, aparat zacznie działać i rozpocznie się wykonywanie zdjęć. W tym czasie bardzo ważne jest, aby się nie ruszać. Będziesz słyszeć kilka krótkich sekwencji następujących po sobie, z których wszystkie brzmią inaczej. Podczas badania przez cały czas będzie Ci towarzyszył nasz personel, który będzie Cię dokładnie informował o poszczególnych etapach badania oraz je monitorował.

1Wynik badania
Po badaniu, analizie zdjęć i Twojej dotychczasowej dokumentacji medycznej, specjalista radiolog oceni badanie i sporządzi wynik. Nasi opisujący specjaliści radiolodzy to lekarze z bardzo dużym doświadczeniem w ocenie badan rezonansem. Personel rejestracji ustali dla Ciebie najbardziej dogodny termin na konsultacje specjalistyczna oraz ewentualnie dodatkowe badania obrazowe lub wyniki badan krwi proponowane przez nas w ramach PAKIETU. Z opisem badania, obrazem zapisanym na płytce CD oraz pozostałymi wynikami, zgłosisz się celem dalszej oceny do lekarza specjalisty. Na życzenie chętnie skierujemy Cię również do innych specjalistów, którzy będą Cię konsultować i leczyć, zapewnimy tłumacza podczas wszystkich badan i omówimy dalsze postępowanie.

Pozostałe pakiety