Check up
Rak Piersi

z MR piersi
Jesteś tutaj:

Walcz z rakiem!

Wczesne wykrycie raka piersi oznacza zwiększenie szansy na wyleczenie choroby.
Ta groźna choroba każdego roku dotyka setek tysięcy kobiet na całym świecie. To czyni ją jednym z najczęstszych nowotworów u kobiet. W przypadku odpowiednio wczesnego wykrycia zmian w piersiach, w węzłach chłonnych i / lub w innych narządach ryzyko rozwoju raka piersi jest zminimalizowane, a szansa na skuteczne leczenie i prawdopodobieństwo powrotu do zdrowia znacznie zwiększone.
Badanie MR ma najwyższą czułość spośród wszystkich metod dostępnych w diagnostyce raka piersi – aż 98%. Ten rodzaj obrazowania może wykryć guzy od wielkości 3 mm i ma najlepszą moc diagnostyczną dla badania tkanki sutka, zmian pooperacyjnych (np. blizn) oraz implantów piersi.
W przeciwieństwie do promieni rentgenowskich przy klasycznej mammografii lub tomografii komputerowej badanie MR tworzy niezwykle czułe diagnostycznie obrazy tkanki miękkiej za pomocą pól magnetycznych, a zatem bez promieniowania i bez bolesnego ucisku piersi.

Składowe CHECK UP rak piersi

PAKIET obejmuje następujące elementy:

  • Badanie MR obu gruczołów sutkowych (MR piersi), z opisem badania w ciągu 72 godzin;
  • Badanie krwi na markery nowotworowe CA 125, CA 153, na życzenie dodatkowo na mutacje genów BRCA 1 i BRCA2;
  • Badanie kliniczne i konsultacja ze specjalista z omówieniem wyników badan i ustaleniem dalszego postępowania;

Przy zastosowaniu specjalnych cewek wielokanałowych dedykowanych do rezonansu magnetycznego piersi, możesz oczekiwać najwyższej jakości obrazu, a tym samym niezawodnej podstawy do postawienia rzetelnej diagnozy przez specjalistę radiologa.

Badania rezonansem magnetycznym należą do najbardziej bezpiecznych i są wolne od promieniowania. Skan MR jest jedną z najbardziej niezawodnych i najmniej ryzykownych metod diagnostycznych. W przeciwieństwie do promieni rentgenowskich lub tomografii komputerowej obrazowanie MR odbywa się za pomocą pól magnetycznych, a nie za pomocą promieni rentgenowskich. To sprawia, że ​​badanie MR jest bezbolesną, wolną od promieniowania i praktycznie pozbawiona skutków ubocznych metodą badawczą o wysokiej wartości diagnostycznej.

Pamiętaj!

Proszę przynieść na badanie całość dotychczasowej dokumentacji medycznej, poprzednie badania RTG, MR i TK na płytkach CD, dokumentację szpitalna oraz wyniki wcześniejszych operacji, wynik badania poziomu kreatyniny we krwi, o ile dotyczy – certyfikaty implantów piersi.
Na badanie MR nie jest wymagane skierowanie.

Przebieg badania – profesjonalnie i w miłej atmosferze

1Przygotowanie
Po rejestracji, wypełnieniu ankiety, ewentualnie konsultacji z lekarzem specjalista, będziesz przygotowywany do badania. Aby diagnostyka była jak najdokładniejsza i aby jak najlepiej uwidocznić stany chorobowe, konieczne jest z reguły podanie środka kontrastowego. Stosowane w badaniach rezonansem środki kontrastowe w przeciwieństwie do konwencjonalnych rentgenowskich środków kontrastowych nie zawierają jodu, lecz preparat o nazwie gadolin, co oznacza, że ​​ działania niepożądane po kontraście występują znacznie rzadziej. Personel medyczny dostarczy przed rozpoczęciem badania wszelkich informacji o ewentualnym ryzyku i skutkach ubocznych. Przed badaniem należy zdjąć biżuterię, zostawić w kabinie zegarek i telefon i odzież zawierającą części metalowe. W przypadku rezonansu głowy w dniu badania należy przyjść bez makijażu i nie używać lakieru do włosów. Po przygotowaniu się technik i pielęgniarka zaprowadzą Cię do pomieszczenia z aparatem rezonansu, gdzie należy się położyć na specjalnym stole i leżeć nieruchomo w trakcie badania. Otrzymasz tez słuchawki, które ochronią cię przed głośnymi dźwiękami aparatu, których możesz użyć do słuchania ulubionej muzyki podczas badania lub przez nas wybranej melodii medytacyjnej.

1Badanie MR
Gdy tylko usłyszysz charakterystyczne, głośne pukanie, aparat zacznie działać i rozpocznie się wykonywanie zdjęć. W tym czasie bardzo ważne jest, aby się nie ruszać. Będziesz słyszeć kilka krótkich sekwencji następujących po sobie, z których wszystkie brzmią inaczej. Podczas badania przez cały czas będzie Ci towarzyszył nasz personel, który będzie Cię dokładnie informował o poszczególnych etapach badania oraz je monitorował.

1Wynik badania
Po badaniu, analizie zdjęć i Twojej dotychczasowej dokumentacji medycznej, specjalista radiolog oceni badanie i sporządzi wynik. Nasi opisujący specjaliści radiolodzy to lekarze z bardzo dużym doświadczeniem w ocenie badan rezonansem. Personel rejestracji ustali dla Ciebie najbardziej dogodny termin na konsultacje specjalistyczna oraz ewentualnie dodatkowe badania obrazowe lub wyniki badan krwi proponowane przez nas w ramach PAKIETU. Z opisem badania, obrazem zapisanym na płytce CD oraz pozostałymi wynikami, zgłosisz się celem dalszej oceny do lekarza specjalisty. Na życzenie chętnie skierujemy Cię również do innych specjalistów, którzy będą Cię konsultować i leczyć, zapewnimy tłumacza podczas wszystkich badan i omówimy dalsze postępowanie.

Ulotka

Pozostałe pakiety